تاريخ روز

دوشنبه 1396/12/28 - 46 : 13
  • حضور امام جمعه محترم محمدشهر در همایش استانی ائمه جمعه استان البرز

  • اولین جلسه ستاد اعتکاف محمدشهر با ریاست امام جمعه این شهر برگزارشد.

  • سخنرانی امام جمعه محترم محمدشهر در مسجدامام سجاد(علیه السلام)محله چمران

  • جلسه امام جمعه محترم محمدشهر با امام جماعت محترم مسجد فاطمه الزهرا(سلام الله علیه)

تاریخ ایجاد: 08:16
معرفی ستاد نمازجمعه محمدشهر
تصویر معرفی ستاد

معرفی محمدشهر:

مُحَمَّدشَهر شهری است در استان البرز ایران. محمدشهر در بخش مرکزی شهرستان کرج قرار دارد. در قسمت جنوبی کرج در بین راه کرج و ماهدشت تشکیل شده با مهر شهرو ماهدشت و مشکین دشت همسایه‌است. این منطقه از چند محله مهم و با پتانسیل بالای رشد در چند سال تشکیل شده‌است که یکصد و شصت و پنج شهید تقدیم انقلاب نموده است.

نمازجمعه در محمدشهر در دی ماه سال 1381 با پیگیری مسئولین شهری و مردم متدین و شهیدپرور راه اندازی گردید که اولین امام جمعه شهر حضرت حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا قدوسی بودند که پس از ایشان حجة الاسلام و المسلمین حاج آقا حقیان به عنوان دومین امام جمعه شهر معرفی شدند و در سال 1388 حجة الاسلام والمسلمین حاج آقا الهی به عنوان امام جمعه محمدشهر معرفی گردیدند و تا کنون نیز مشغول خدمت به مردم شهیدپرور محمدشهر می باشند.

ستاد نماز جمعه محمد شهر:

ستاد نماز جمعه محمدشهر در ابتدا با شروع نماز جمعه در شهر بود توسط حاج محمد قدوسی اداره می گردید و مدتی نیز حجة الاسلام حسامی مسئولیت ستاد را بر عهده داشتند وسپس مسئولیت ستاد به برادر مخلص بسیجی آقای غلامرضا سرخیل واگذلر گردید که در طول مدت خدمت در این جایگاه خدمات و فعالیت های بسیار ارزشمندی را داشتند و در آذر ماه سال 1394 مسئولیت ستاد نماز جمعه به آقای حاج محمد قدوسی واگذار گردید.

محل برگزاری نماز جمعه:

نماز جمعه ابتدا در مسجد باب الحوائج برگزار می گردید که با مشکلات فراوانی همراه بود سپس با پیگیری انجام شده و مساعدت هیئت امنای مسجد جامع به این مکان انتقال پیدا کرد که پس از تلاش و پیگیری فراوان توسط امام جمعه محترم حاج آقای الهی جهت ساخت مصلی امام حسن مجتبی علیه السلام در سوله ای به مساحت 1800 متر مربع و زمینی به مساحت 16000 متر مربع که در حال حاضر نماز جمعه در آن اقامه می گردد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر با پیگیری امام جمعه محترم سه قطعه زمین یکی به مساحت 16000 متر دیگری به مساحت 16800 متر و 500 متر مربع جهت ساخت مصلی اصلی شهر و مجتمع فرهنگی مذهبی و دفتر و منزل امام جمعه در نظر گرفته شده است که در دستور کار قرار دارد،امید است با لطف خداوند و کمک و همت مسئولین و خیرین این بنای با عظمت احداث گردد.


محمد قدوسی
محمد قدوسی
مسئول ستاد

ابوالفضل کریمخانلو
ابوالفضل کریمخانلو
معاونت سیاسی - اجتماعی
طاهره فیروزی
طاهره فیروزی
معاونت خواهران