- کد خبر: 21698700 تاریخ ایجاد: 10:19
امام جمعه سرعین گفت : حجاب و پوشش زن یکی از ضروریات دین مبین اسلام است
برگزاری نماز جمعه در شهرستان سرعین
تصویر خبر
امام جمعه سرعین در خطبه های نماز جمعه 21/04/1398 گفت : حکم قضایی دادگستری سرعین برای بدحجابان چه زیباست که بجای زندان حکم جایگزین صادر کرده است در اوایل اسلام هم همینطور بود که بجای زندان حکم جایگزین مانند تعزیر و تبعید صادر می شد .

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه سرعین ، حجت الاسلام محمود اصغری امام جمعه سرعین در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت : شخصی از امام صادق(ع) سئوال کرد چه چیزی شما و آباء و اجداد شرافت داده است امام فرمود اطاعت از خدا و تقواست که به انسان شرافت می دهد .             

وی ضمن تبریک ولادت پیشوای هشتم مسلمانان حضرت امام رضا(ع) افزود : آنچه به انسان ولایت دارد خدا ، رسول ، ائمه اطهار و ولایت فقیه است حکم هر کدام یکی است و هر کس ولایت را قبول ندارد کافر است شخصی بنام عبدالعزیز بن مسلم می گوید در خراسان در مسجد بودیم و امام رضا(ع) هم در خراسان بود بحث کردیم امامت یعنی چه هر کس چیزی را گفتند از امام سئوال کردم آقا امامت یعنی چه ؟ امام فرمودند امامت جایگاه پیامبران و جانشین خدا روی زمین و مقام امام علی(ع) و جانشین امام حسن و امام حسین(ع) است  و امامت زمام و جلوی دین و نظام مسلمانان و اساس اسلام است با امامت نماز و روزه و خمس و حج و جهاد و صدقات قبول می شود و با امامت مرزها حفظ می گردد .                                                                                               

امام جمعه سرعین در خطبه دوم نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد : عمل به واجبات و دوری از محرمات از آثار تقواست .             

حجت الاسلام اصغری به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد شورای نگهبان اشاره و تصریح کرد : نهاد شورای نگهبان مانع ورود ناخالص ارکان نظام است اگر شورای نگهبان نباشد همه ناخالصی ها وارد ارکان نظام می شوند لذا 26 تیر ماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان است و شورای نگهبان یکی از ارکان اصیل نظام اسلامی و ضامن جمهوریت نظام و حافظ قانون اساسی است و 12 عضو دارد که 6 تن حقوقدان و 6 تن فقها هستند و در طول 40 سال زحمات زیادی به مملکت انجام داده اند .                                                                                           

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود  به 21 تیر سالروز قیام خونین مسجد گوهر شاد مشهد علیه کشف حجاب و روز عفاف و حجاب اشاره و گفت : حجاب و پوشش زن یکی از ضروریات دین مبین اسلام است و آیات 30 و 31 سوره نور موید این مطلب است در رساله کلیه مراجع آمده هر کس ضروریات دین را قبول نکند کافر و مرتد است رضان حکم کشف حجاب دارد و به این کارش افتخار می کرد که حق زن را به خودشان دادم روایت از پیامبر است نگاه به نامحرم کار شیطان است هر کس چشمش را از نگاه نامحرم پر کند خداوند متعال روز قیامت چشم او را از آتش جهنم پر خواهد کرد مگر اینکه توبه کند و برگردد و در این راستا حکم قضایی دادگستری سرعین برای بدحجابان چه زیباست که بجای زندان حکم جایگزین صادر کرده است در اوایل اسلام هم همینطور بود که بجای زندان حکم جایگزین مانند تعزیر و تبعید صادر می شد .    

حجت الاسلام اصغری به 25 تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی اشاره و تصریح کرد : اداره بهزیستی خدمات زیادی از حیث پیشگیری و توانبخشی و فرهنگی و اجتماعی به محرومین انجام می دهد و اداره بیمه تامین اجتماعی با ایجاد میز خدمت در مصلی خدمات انجام یافته و در دست اقدام را به معرض دید عموم قرار داده و پاسخگوی اقشار مختلف مردم در عرصه بیمه و خدمات درمانی است از همکاران بهزیستی و تامین اجتماعی جای تقدیر و تشکر دارد .                               

آبهای درمانی سرعین نعمت بزرگ الهی برای اهالی است ، تشریح آیه 7 سوره ابراهیم در خصوص شکرگزاری و عذاب الهی ، تقسیم درآمد برای عموم ، سپردن کار به مردم و نظارت از سوی دولتمردان ، اداره جنگ اقتصادی مثل جنگ نظامی توسط مردم و مسئولین ، میهمان داری و میهمان نوازی  از دیگر سخنان امام جمعه سرعین در خطبه های عبادی سیاسی این هفته بود .    

 


 

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 06:44
گفتگوی " مدیر ستادهای نماز جمعه " حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح با پایگاه اطلاع رسانی ستادهای نماز جمعه
بازنگری سایت ستادهای نماز جمعه کشور
تصویر خبر

حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح "مدیر ستادهای نماز جمعه" در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستادهای نماز جمعه کشور اظهار داشت کار بازنگری سایت ستادهای نماز جمعه ، جهت بهره گیری هرچه بیشتر از فضای مجازی در تیرماه سال 94 به پایان رسیده  و صفحات جدید سایت مذکور به نشانی اینترنتی www.setadjomeh.com وwww.setadjomeh.ir بروزرسانی شده است .ایشان خاطرنشان کرد این سایت از امکانات و قابلیت های ویژه ای برای کاربران برخوردار میباشد که در این راستا بیش از 850 نام کاربری و رمز ورود برای ورود به سایت ستادهای نماز جمعه برای مسئولین محترم ستادهای نماز جمعه سراسر کشور و همچنین رابطین محترم ستادهای نماز جمعه در سطح استانها به همراه فایل آموزشی درج مطلب در پرتال به دفاتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ارسال شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح ضمن تقدیرو تشکر از استقبال خوب مسئولین ستادهای نماز جمعه سراسر کشور از سایت  اشاره داشت: متاسفانه دشمنان قسم خورده انقلاب با استفاده از فضای سایبری درصدد شعله افروزی جنگ نرم در کشور هستند که باید با خودباوری، سخت کوشی و تقویت اعتماد به جوانان، دراین عرصه نیز بر حربه های استکباری فائق آئیم.

ایشان فرهنگ استفاده بهینه از فضای مجازی را یکی از دغدغه های  نهاد مقدس امامت جمعه دانسته و ابراز امیدواری کرد  با همراهی و همیاری مسئولین ستادهای نماز جمعه و همچنین رابطین ستادهای نماز جمعه در سطح استان ها گام های موثر و بلندی در این زمینه برداشته شود.

مدیر ستادهای نماز جمعه کشوربا تاکید بر ضرورت استفاده از فضای مجازی در راستای توسعه فرهنگ اسلامی  گفت: مسئولین ستادها باید ظرفیت های رسانه ای را به خوبی  شناسایی نموده و دارای مدیریت و برنامه مناسبی باشند تا با استعدادیابی و جلب افراد مستعد ، از امکاناتی که در اختیار دارند بهره مندی مطلوب را داشته و این فرصت خدمتگزاری را مغتنم شمارند.

ایشان در پایان برای تمامی عزیزانی که در این حوزه فعالیت می‌نمایند، علی الخصوص رابطین محترم ستادهای نماز جمعه استان های تهران ، البرز ، کرمان ، خراسان شمالی ، لرستان و همدان که در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی و رسانه ای ما کمال همکاری و معاضدت را معمول داشته اند کمال تشکر را ابراز نموده و برای انان از پیشگاه ربوبی تداوم توفیقاتشان را خواستار شد.