- کد خبر: 21698700 تاریخ ایجاد: 10:19
امام جمعه سرعین گفت : حجاب و پوشش زن یکی از ضروریات دین مبین اسلام است
برگزاری نماز جمعه در شهرستان سرعین
تصویر خبر
امام جمعه سرعین در خطبه های نماز جمعه 21/04/1398 گفت : حکم قضایی دادگستری سرعین برای بدحجابان چه زیباست که بجای زندان حکم جایگزین صادر کرده است در اوایل اسلام هم همینطور بود که بجای زندان حکم جایگزین مانند تعزیر و تبعید صادر می شد .

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه سرعین ، حجت الاسلام محمود اصغری امام جمعه سرعین در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت : شخصی از امام صادق(ع) سئوال کرد چه چیزی شما و آباء و اجداد شرافت داده است امام فرمود اطاعت از خدا و تقواست که به انسان شرافت می دهد .             

وی ضمن تبریک ولادت پیشوای هشتم مسلمانان حضرت امام رضا(ع) افزود : آنچه به انسان ولایت دارد خدا ، رسول ، ائمه اطهار و ولایت فقیه است حکم هر کدام یکی است و هر کس ولایت را قبول ندارد کافر است شخصی بنام عبدالعزیز بن مسلم می گوید در خراسان در مسجد بودیم و امام رضا(ع) هم در خراسان بود بحث کردیم امامت یعنی چه هر کس چیزی را گفتند از امام سئوال کردم آقا امامت یعنی چه ؟ امام فرمودند امامت جایگاه پیامبران و جانشین خدا روی زمین و مقام امام علی(ع) و جانشین امام حسن و امام حسین(ع) است  و امامت زمام و جلوی دین و نظام مسلمانان و اساس اسلام است با امامت نماز و روزه و خمس و حج و جهاد و صدقات قبول می شود و با امامت مرزها حفظ می گردد .                                                                                               

امام جمعه سرعین در خطبه دوم نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد : عمل به واجبات و دوری از محرمات از آثار تقواست .             

حجت الاسلام اصغری به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد شورای نگهبان اشاره و تصریح کرد : نهاد شورای نگهبان مانع ورود ناخالص ارکان نظام است اگر شورای نگهبان نباشد همه ناخالصی ها وارد ارکان نظام می شوند لذا 26 تیر ماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان است و شورای نگهبان یکی از ارکان اصیل نظام اسلامی و ضامن جمهوریت نظام و حافظ قانون اساسی است و 12 عضو دارد که 6 تن حقوقدان و 6 تن فقها هستند و در طول 40 سال زحمات زیادی به مملکت انجام داده اند .                                                                                           

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود  به 21 تیر سالروز قیام خونین مسجد گوهر شاد مشهد علیه کشف حجاب و روز عفاف و حجاب اشاره و گفت : حجاب و پوشش زن یکی از ضروریات دین مبین اسلام است و آیات 30 و 31 سوره نور موید این مطلب است در رساله کلیه مراجع آمده هر کس ضروریات دین را قبول نکند کافر و مرتد است رضان حکم کشف حجاب دارد و به این کارش افتخار می کرد که حق زن را به خودشان دادم روایت از پیامبر است نگاه به نامحرم کار شیطان است هر کس چشمش را از نگاه نامحرم پر کند خداوند متعال روز قیامت چشم او را از آتش جهنم پر خواهد کرد مگر اینکه توبه کند و برگردد و در این راستا حکم قضایی دادگستری سرعین برای بدحجابان چه زیباست که بجای زندان حکم جایگزین صادر کرده است در اوایل اسلام هم همینطور بود که بجای زندان حکم جایگزین مانند تعزیر و تبعید صادر می شد .    

حجت الاسلام اصغری به 25 تیر روز بهزیستی و تامین اجتماعی اشاره و تصریح کرد : اداره بهزیستی خدمات زیادی از حیث پیشگیری و توانبخشی و فرهنگی و اجتماعی به محرومین انجام می دهد و اداره بیمه تامین اجتماعی با ایجاد میز خدمت در مصلی خدمات انجام یافته و در دست اقدام را به معرض دید عموم قرار داده و پاسخگوی اقشار مختلف مردم در عرصه بیمه و خدمات درمانی است از همکاران بهزیستی و تامین اجتماعی جای تقدیر و تشکر دارد .                               

آبهای درمانی سرعین نعمت بزرگ الهی برای اهالی است ، تشریح آیه 7 سوره ابراهیم در خصوص شکرگزاری و عذاب الهی ، تقسیم درآمد برای عموم ، سپردن کار به مردم و نظارت از سوی دولتمردان ، اداره جنگ اقتصادی مثل جنگ نظامی توسط مردم و مسئولین ، میهمان داری و میهمان نوازی  از دیگر سخنان امام جمعه سرعین در خطبه های عبادی سیاسی این هفته بود .    

 


 

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:12
استقبال از برترین ماه خدا
تصویر خبر

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

این ماه پرفضیلت، فرصتی مغتنم و بس ارزشمند برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان شیرین‌تر می‌کند.

بی‌شک در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان،‌سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش یافته،‌غفلت‌ها زدوده شده و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد.

رمضان المبارک، ماهی است که تمام زمینه‌های معنوی برای گرایش به ارزش‌های متعالی فراهم است. نهایت لطف خداوند متعال در این ماه شامل انسان‌ها می‌شود؛ همین بس که پروردگار سبحان در ماه رمضان یک شب را به آدمی داده که برتر از هزار ماه است. در شب قدر درهای آسمان بیش از هر زمانی بر روی انسانها باز می‌شود که با درک صحیح فضیلت‌های این ماه آسمانی، زمینه و موجبات به دست آمدن مواهب، برکات الهی و عطایای ربانی فراهم می‌گردد.

پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) درباره فضیلت ماه رمضان فرموده‌اند: «ماه رمضان، ماه خدای عزوجل است که در آن پاداش کارهای نیک دو برابر می‌شود و گناهان زدوده می‌شوند. ماه رمضان ماه برکت و افزایش، ماه بازگشت و انابه و آمرزش گناهان و ماه آزادی و رهایی از جهنم و دستیابی به بهشت است. پس ای مردم، در ماه رمضان از هر کار بد و حرامی دوری کنید و در آن بسیار قرآن بخوانید و تمام اوقاتش را به یاد و ذکر پروردگارتان مشغول شوید. مبادا ماه رمضان نزد شما مانند دیگر ماه‌ها باشد؛ چرا که بر دیگر ماه‌ها برتری دارد.»